Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pískomil Mongolský

Pískomil  mongolský

(Meriones unguiculatus)

 

 

Výskyt:Stepi a polopouště Mongolska,Ruska a severní Číny.

Tělesné rozměry:50-60 g,délka těla 12-15 cm,ocas 10-12 cm.

Způsob života:Pískomilové jsou nenáročná,čilá zvířátka,která neustále pobýhají po kleci.Jsou to milí společníci a dají se snadno ochočit díky jejich přirozené zvědavosti.Pískomilové se chovají v různých barvách(Zlatá,šedá,černá,bílá,aj.).

Potrava:Krmné směsi pro pískomily nebo křečky,můžeme doplňovat pampeliškovými listy,senem,mrkví,suchým chlebem,ovocnými či březovými větvičkami.Jako pamlsky můžeme použít oříšky,rozinky,moučné červi.Pískomilové mají sklon k tloustnutí,proto bychom měli omezit potravu s vyšším obsahem tuku a cukru.Zajistěte přístup k čerstvé pitné vodě.

Chovatelské zařízení:

Mohou se chovat v kleci či akváriu,velikost záleží na počtu zvířat.Klec pro jedno zvíře by měla být veliká nejméně 45*25*30 cm.Pískomilové uvítají různé papírové roury či jiné prolézačky.Jako podestýlku je možné dát hobliny.Nemělo by také chybět seno na vystlání domečku.

Rozmnožování:Pískomilové lze chovat v páru i ve skupině.Pohlavní dospělosti dosahují ve věku 3 měsíců.Březost trvá 25-29 dnů.Rodí se 2-8 holých a slepých mláďat.Samostatná jsou ve 4 týdnech.

Délka života:Pískomil se dožívá 3-5 let. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Archiv

Kalendář
<< září / 2019 >>


Statistiky

Online: 1
Celkem: 11450
Měsíc: 173
Den: 3